Andy a Sid jsou první psi naší chovatelské stanice, kterou jsme po jednom z nich hrdě pojmenovali. Pokud se o nás chcete dozvědět více, pokračujte do této sekce nabité zajímavými informacemi od nejmenšího štěňátka až po pejska, se kterým navštěvujeme nejrůznější výstavy a zkoušky.

Sid

Sid se narodil 9. srpna 2002. Dovezli jsem si ho z Jeseníků a byl pro naši malou dcerku Kristýnu, aby nevyrůstala sama. Bylo to malé, bílé a ustrašené klubíčko, které se strašně rádo schovávalo pod postel, pod nábytek a za skříně.🙂 Sid nám ukázal jak skvělý a krásný labrador může být, naučil nás, jakou má povahu, jak dokáže skvěle pracovat a plnit povely a jak se muže starat o malé dítě. Když se nám narodil syn Jakub, nespustil z něj oči, vždy mu byl na blízku a i první rošťárny se učili spolu. Sid byl velmi trpělivý i když jsme si dovezli malou hnědou kuličku Andy. Má u nás velké díky, neboť díky Sidovi Andy nedělala žádné lumpárny a měla stále pocit, že vyrůstá s maminkou. Andy měla v Sidovi obrovský vzor . Naši chovatelskou stanici jsme si pojmenovali po něm – SIDŮV DVŮR. Sid nás bohužel opustil v jeho 14,5 letech, 2.3.2017. Je nám po něm hrozně smutno a vždy bude tady s námi.

 

Andy

Andy se narodila 25. února 2014 v chovatelské stanici Bellapros. Původně jsme si jeli pro štěňátko jménem Anne, ale když jsme se snažili o první kontakt, Anne moc nadšení o novou paničku neprojevovala.Za to oranžová holčička Andy hned věděla, s kým odjede do nového domova. Ta v tom měla jasno 🙂 Od začátku naší návštěvy Andy začala projevovat zájem, snažila se o co nejdelší pomazlení a veškerou pozornost stáhla na sebe. Při odjezdu domů bylo jasné, kdo při další návštěvě odjede s námi domů. A konečně na Velikonoční pondělí roku 2014 jsme si pro Andy přijeli! Cestování za novými kamarády, kteří už na ni čekali zvládla na výbornou a bylo jasné, že to není její první, ani poslední výlet. Andulka krásně rostla, hrála si se Sidem, který ji nahradil maminku a díky němu neměla čas tesknit. Ráda se mazlila, hrála si  s dětmi a my jsme pomalu začali uvažovat o výcviku.

Na internetu jsem si našla výcvik retrieverů v Brně pod vedením Kristýny Šedé.Kontaktovala jsem jí ohledně volných míst, původně jsem si myslela, že si jednou za měsíc (nebo za dva) zajedu cvičit Andy a poptat se co dále. K mému překvapení nás to ale chytlo od první návštěvy psí školky a nepustilo do dnes. Od začátku Andy cvičila s velkou chutí a i když nám některé povely trvaly trochu déle, než jsme je vypilovaly, tak se nám vše vrátilo při zkouškách.

Andy má obrovskou chuť do práce nejen  na poli, na lukách, ale i v lese. Vše s velkou chutí vždy velmi ochotně přináší a aportuje, nebo dohledává zvěř. Má výborný nos a perfektní povahu, miluje vodu, tu má snad nejradši, stejně jako cestování autem.  Je vždy plná nadšení a radosti, hlavně když se může učit novým věcem, nebo když si jen tak pro radost opakuje to, co už dávno umí.

Andy Bellapros je naše první chovná fenka,  pro nás je naprostá jednička a od ní jsem se taky nakazila nemocí Kynologického syndromu…