O nás

Momentálně s námi bydlí Andy Bellapros "U", Annie Sidův Dvůr a Yerba Czupurna (Piškota)

Naši psi

Sid a Andy jsou první psi naší chovatelské stanice, kterou jsme po jednom z nich hrdě pojmenovali. Pokud se o nás chcete dozvědět více, pokračujte do této sekce nabité zajímavými informacemi od nejmenšího štěňátka až po pejska, se kterým navštěvujeme nejrůznější výstavy a zkoušky.

Image

SID

Sid se narodil 9. srpna 2002. Dovezli jsem si ho z Jeseníků a byl pro naši malou dcerku Kristýnu, aby nevyrůstala sama. Ze začátku byl malé, bílé a ustrašené klubíčko, které se strašně rádo schovávalo pod postel, pod nábytek a za skříně. 🙂 Sid nám ukázal jak skvělý a krásný labrador může být, naučil nás, jakou má povahu, jak dokáže skvěle pracovat a plnit povely a jak se může starat o malé dítě. Když se nám narodil syn Jakub, nespustil z něj oči, vždy mu byl na blízku, a i první rošťárny se učili spolu. Sid byl velmi trpělivý i když jsme si dovezli malou hnědou kuličku Andy. Má u nás velké díky, neboť díky Sidovi Andy nedělala žádné lumpárny a měla stále pocit, že vyrůstá s maminkou. Andy měla v Sidovi obrovský vzor. Naši chovatelskou stanici jsme si pojmenovali po něm – SIDŮV DVŮR. Sid nás bohužel opustil v jeho 14,5 letech, 2.3.2017. Je nám po něm hrozně smutno a vždy tady bude s námi.

Image

ANDY

Andy se narodila 25. února 2014 v chovatelské stanici Bellapros. Původně jsme si jeli pro štěňátko jménem Anne, ale když jsme se snažili o první kontakt, Anne moc nadšení o novou paničku neprojevovala. Za to oranžová holčička Andy to měla úplně jinak. Od začátku naší návštěvy Andy začala projevovat zájem, snažila se o co nejdelší pomazlení a veškerou pozornost stáhla na sebe. Po první návštěvě bylo jasné, kdo s námi odjede domů. 🙂. A konečně na Velikonoční pondělí roku 2014 jsme si pro Andy přijeli! Cestování za novými kamarády, kteří už na ni čekali zvládla na výbornou a bylo jasné, že to není její první, ani poslední výlet. Andulka krásně rostla, hrála si se Sidem, který ji nahradil maminku a díky němu neměla čas tesknit. Ráda se mazlila, hrála si s dětmi a my jsme pomalu začali uvažovat o výcviku.

Image

ANNIE SIDŮV DVŮR

Annie se narodila 1. června 2017, je to dcera naší první chovné fenky Andy. Vybral si ji syn Kuba, který si ji oblíbil hned ze začátku. Annie nás očarovala svým pohledem, a i tím, že od nás jako jediná vyhledávala a vyžadovala naší pozornost a společnost. Při dospívání začala Annie s výcvikem. Její první velké zkoušky byly OVVR, které zvládla v první ceně. Annie se zúčastňuje výstav i zkoušek. V roce 2019 se zúčastnila výcviku Vodních záchranářských prací. Stejně jako její matka je úspěšná na výstavách. V březnu 2020 složila Canisterapeutické zkoušky. Vzhledem k její přátelské a velmi klidné povaze jsme se s ní zaměřili primárně na Canisterapii.

Image

YERBA CZUPURNA

JIŽ BRZY...

Zdraví

Andy Bellapros "U"

5 let, 0 měsíců

ZUBY

chrup úplný

skus nůžkový

Klouby

DKK A/A

Výška

55 cm

Genetika

EIC-NN - Clear
Coat Colour Brown: Genotype b/b
LABOKLIN

Annie Sidův Dvůr

1 rok, 9 měsíců

ZUBY

chrup úplný
skus nůžkový

Klouby

-

Výška

56 cm

Genetika

EIC-NN - Clear
PRA-prcd - Clear
HNPK - Clear
DDC | Veterinary

Yerba Czupurna

0 let, 6 měsíců

ZUBY

chrup chybí P3
skus nůžkový

Klouby

DLK 0/0
DKK 1/1

Výška

54 cm

Genetika

PRA-prcd -
EIC -
HNPK -